بیمـه درمـان تکمیلـی

بیمـه درمـان تکمیلـی

Health Insurance

امروز زندگی صنعتی ، جامعه را بیش از گذشته در معرض خطرات و بیماریهای متعدد قرار داده و این موضوع نه تنها در هنگام وقوع حوادث برای افراد هزینه های سنگین و عوارض منفی زیادی را در پی دارد بلکه نگرانی و تشویش همیشگی آنان را در طول زندگی در بر خواهد داشت .
از این رو شرکت بیمه دانا بعنوان اولین شرکت بیمه ای تخصصی در زمینه های بیمه های اشخاص از جمله درمان تکمیلی با داشتن نیروهای مجرب و کارآمد و با به کارگیری کلیه امکانات مادی و معنوی خویش سعی در ایجاد آسایش و امنیت خاطر برای افراد جامعه و بالا بردن سطح رضایت بیمه شدگان نموده است و در جهت نیل به این اهداف با ایجاد واحد سنجش رضایت و با دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده ، راه آینده را بهتر و روشن تر ترسیم می نماید که از دستاوردهای این واحد می توان به ایجاد طرحهای نوین و متنوعی همچون ارائه کارت طلایی به بیمه شدگان ، طرح آنکال ۲۴ ساعته پزشکان بیمه دانا ، سیستم مشاوره و ارجاع و … اشاره نمود . بیمه دانا آرزومند است کلیه افراد جامعه با تکیه بر پوششهای بیمه ای جامع از سلامت جسمانی و روانی لازم برخوردار گردند .
کارت طلائی درمان:
این کارت به منظور رفع پریشانی خاطر و استرس بیمه شدگان و اطرافیان ایشان در مواقع بروز بیماری و حوادث، طراحی و در اختیار هر یک از بیمه شدگان قرار می گیرد، تا در اینگونه موارد با اطمینان خاطر از نبود مشکلات مالی و رفع دغدغه های احتمالی صرفاً به فکر بهبودی و سلامت خود و عزیزانشان باشند. این کارت در کلیه مراکز درمانی طرف قرارداد (که بیش از ۹۵% بیمارستانهای کشور را شامل می گردد) معتبر بوده و بیمه شدگان در طول شبانه روز و با ارائه این کارت می توانند از خدمات بستری در مراکز مذکور بدون هیچگونه محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز و هزینه های خارج از تعهد استفاده نمایند . (هزینه های مورد تعهد طبق قرارداد فیمابین، توسط بیمه دانا تامین گردیده و هزینه های خارج از تعهد در صورت تمایل بیمه گذاراز محل سپرده ذخیره تامین خواهد گردید).
سیستم مشاوره و ارجاع:
این سیستم برای اولین بار در شرکت بیمه دانا و به منظور راهنمائی بیمه شدگان در زمینه های مختلف درمانی اطلاع از مفاد قراردادهای فیمابین، راهنمائی های اختصاصی به بیمه شدگان ارائه اطلاعات در خصوص امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد و همچنین کاهش هزینه ها و اتلاف وقت بیمه شدگان طراحی گردیده و این عزیزان می توانند براحتی و طی تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.
سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان بیمه دانا:
به منظور استفاده بهینه از خدمات مورد تعهد ، پزشکان معتمد بیمه دانا در سراسر کشور آماده پاسخگوئی و ارائه مشاوره های درمانی مورد نیاز جهت استفاده از مراکز درمانی متناسب با نیاز بیمار از طریق تلفن های اعلامی در طول ساعات شبانه روز و در مواقع لزوم هماهنگی های لازم با مراکز درمانی طرف قرارداد جهت بستری بیمه شدگان را فراهم می نمایند.
موضوع قرارداد بیمه درمان تکمیلی
عبارت است از جبران هزینه های تشخیصی درمانی شامل هزینه های پاراکلینیکی جراحی مجاز سرپایی ، سزارین و زایمان طبیعی ، درمان طبی واعمال ناشی از بیماری یا حادثه بیمه شدگان در بیمارستانها و مراکز جراحی محدود Day Care یا بیشتر از ۶ ساعت بستری و نیز آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن و همچنین هزینه های آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی در صورتیکه نهایتا” منجر به بستری بیمه شده در بیمارستان گردد . ( مازاد سهم سازمانهای بیمه گر اولیه ، بیمه دانش آموزی و یا سایر سازمانها ) .
شرایط سنی بیمه شدگان
۱- فرزندان ذکور مجرد حداکثر تا سن ۱۸سال تمام و در صورت اشتغال به تحصیل با ارائه گواهی تحصیلی تمام وقت حداکثر تا سن ۲۰ سال تمام مشمول قرارداد هستند . ( در مورد دانشجویان با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل حداکثر تا سن ۲۵ سال تمام و در مورد دانشجویان مقطع دکتری حداکثر تا سن ۲۶ سال تمام .)
۲- فرزندان مونث تا زمان ازدواج و یا اشتغال بکار تحت پوشش بیمه هستند .
۳- فرزندان مونث مطلقه تا زمان رجوع و یا ازدواج مجدد بشرط عدم اشتغال بکار تحت پوشش بیمه می باشند .
۴- نوزادان به محض تولد تحت پوشش قرار می گیرند مشروط بر آنکه حداکثر ظرف مدت یکماه تصویر شناسنامه وی را جهت صدور الحاقیه برای بیمه دانا ارسال نمایند .
۵- فرزندان معلول جسمی و ذهنی بیمه شدگان ، بدون در نظر گرفتن شرط سنی بیمه خواهند شد .
۶- سایر بیمه شدگان حداکثر تا سن ۶۰ سال تمام بیمه می باشند .
۷- بیمه دانا موافقت می نماید بیمه شدگان بالای ۶۰ سال تا ۷۰ سال تمام را با ۵۰% افزایش و افراد بالای ۷۰ سال را با ۱۰۰% افزایش حق بیمه تحت پوشش قرار دهد .
۸- کلیه کارکنان مونث می توانند همسر و تمامی فرزندان خود را همانند سایر بیمه شدگان با پرداخت حق بیمه دو برابر صرفا” در ابتدای قرارداد و تحت پوشش بیمه قرار دهند .
تبصره ۱) کارکنان شاغل بیمه گذار و افراد تحت تکفل آنان وقتی بیمه شده تلقی می شوند که دارای دفترچه بیمه خدمات درمانی کارکنان دولت ،سازمان تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی نیروهای مسلح باشند .
بیمه شدگان : کلیه کارکنان شاغل (رسمی ، قراردادی و پیمانی ) که به طور تمام وقت به استخدام بیمه گذار می باشند به همراه کلیه افراد خانواده آنها .
حادثه : عبارتست از هرگونه واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده بروز کرده و باعث وارد آمدن صدمه جسمی به بیمه شده گردد .
بیماری : عبارتست از هرگونه عارضه جسمی و اختلال در اعمال طبیعی اعضاء و جهاز مختلف بدن طبق تشخیص پزشک .
فـرانشیـز: درصد معینی از هزینه های درمانی مشمول تعهدات قرارداد است که تامین آن بعهده بیمه گذار یا بیمه شده می باشد .
تعهدات بیمه دانا
پوشش بیمه ای بیمه دانا جهت گروههای ۵۰ نفر به بالا به منظور جبران هزینه های مورد تعهدات به شرح ذیل ارائه گردد :
۱- جبران هزینه های دوران بستری در مراکز درمانی اعم از جراحی تخصصی ، جراحی عمومی و درمان طبی .
۲-جبران هزینه های مربوط به زایمان ( طبیعی و سزارین ) و کورتاژ تخلیه ای .
۳-جبران هزینه های پزشکی ، تشخیصی و تشخیصی درمانی غیر بیمارستانی ( پاراکلینیکی ) و جراحـی های مجاز سرپایی در سه گروه به شرح ذیل :
الف : سونوگرافی – ماموگرافی – رادیوتراپی – انواع اسکن – سی تی اسکن – انواع آندوسکوپی – ام آر ای و اکو کاردیوگرافی .
ب : تست ورزش – نوار عضله – نوار عصب – نوار مغز و آنژیوگرافی چشم .
ج : شکستگیها – گچگیری – ختنه – بخیه – کرایوتراپی – اکسیزیون لیپوم – تخلیه کیست و لیزرچشم .
۴- جبران هزینه های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم در صورتیکه نقص بینایی ۴ دیوپتر یا بیشتر باشد ( منوط به تائید پزشک معتمد بیمه دانا قبل از عمل ) .
نحوه استفاده بیمه شدگان از مراکز درمانی مجاز سراسر کشور
بیمه شدگان در انتخاب پزشکان و بیمارستانهای مجاز کشور مختار بوده و به یکی از دو صورت ذیل عمل
خواهند نمود :
الف : بیمه شدگان در صورت تمایل به استفاده از مراکز درمانی طرف قرارداد می توانند ضمن مراجعه به شرکت بیمه دانا و ارائه مدارک مربوطه ، معرفینامه لازم را جهت استفاده از بیمارستان دریافت دارند.
ب : بیمه شدگان در استفاده از بیمارستانهای غیر طرف قرارداد نیز آزاد بوده و پس از پرداخت هزینه ها و تحویل اصل اسناد به سازمان بیمه گر اولیه ، تصویر اسناد و چک سازمان بیمه گر اولیه را به بیمه دانا ارائه و نسبت به دریافت مازاد هزینه ها اقدام خواهند نمود .
توجه : تعهدات بیمه دانا در مورد بیمارانی که با معرفینامه کتبی بیمه دانا از مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده می نمایند برابر صورتحسابهای فوق الذکر مورد رسیدگی و تسویه قرار می گیرد و در صورتیکه بیمه شدگان مستقیما” و بدون اخذ معرفینامه به مراکز طرف قرارداد و یا به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه نمایند، هزینه های مورد تعهد حداکثر بر اساس درجه بندی بیمارستانهای همتراز طرف قرارداد با بیمه دانا و رعایت تعرفه های مصوب هیات دولت و آئین نامه های بیمه مرکزی و سایر مفاد قراردادهای فی ما بین محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.
ج : بیمه شدگان می بایست در صورت بستری در مراکز طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد مراتب بستری خود را قبل از ترخیص به اطلاع بیمه دانا برساند .
نحوه استفاده از خدمات بیمه دانا
الف : مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد با بیمه دانا :
شرکت بیمه دانا در تهران و سایر استانها با اکثر مراکز درمانی و تشخیصی خصوصی و دولتی طرف قرارداد می باشد بیمه شدگان گرامی جهت استفاده از خدمات این مراکز چنانچه دارای کارت طلایی درمان میباشند می توانند مستقیما”به مراکز مذکور مراجعه و بدون پرداخت هیچگونه وجهی از خدمات مورد نیاز استفاده نمایند در غیر این صورت می بایست قبل از مراجعه به مراکز درمانی و یا در حین بستری ( حداکثر تا قبل از ترخیص ) به یکی از شعب این بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه و نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند .
توجه : در موارد اورژانس خارج از ساعات اداری یا ایام تعطیل بیمه شدگان می توانند با ارائه کارت درمان تکمیلی بیمه دانا نسبت به بستری بیمار خود اقدام و بلافاصله در اولین روز اداری نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند .
ب ) مدارک مورد نیاز جهت صدور معرفی نامه :
۱- معرفینامه بیمه گذار یا کارت معتبر بیمه دانا .
۲-گواهی پ از ۱۸ تا ۲۶ سال ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است .
۶-برای فرزندان مونث ۱۵ سال به بالا ارائه اصل شناسنامه الزامی است .
توجه : در خصوص انجام اعمال

زشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی .
۳-تصویر دفترچه بیمه شده اصلی و بیمار .
۴-در مورد زایمان یا سزارین ارائه اصل شناسنامه بیمه شده اصلی الزامی است .
۵-برای فرزندان ذکور

جراحی بینی یا رفع عیوب انکساری چشم ، معاینه بیمار قبل از انجام عمل بوسیله پزشک معتمد بیمه دانا الزامی است .
مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت مراکز درمانی غیر طرف قرارداد به بیمه شده :
۱- کارت معتبر بیمه دانا یا معرفی نامه بیمه گذار .
۲-فتوکپی صفحه اول دفترچه بیمه ، بیمه شده اصلی و بیمار .
۳-چنانچه هزینه مربوط به زایمان و یا فرزند مونث بالال ۱۵سال یا مذکر بالای ۱۸ سال باشد ارائه اصل شناسنامه الزامی است .
۴-اصل قبض پرداختی صندوق بعلاوه گزارش مربوطه ( در خصوص هزینه های پاراکلینیکی) .
۵-اصل صورتحساب بیمارستان ، اصل صورتحساب پزشکان ، گواهی پزشکان با قید نوع اقدام درمانی انجام شده ، گزارش اتاق عمل ، گواهی بیهوشی ( درخصوص موارد جراحی ) ، ریز نسخ دارویی ، ریز نسخ آزمایش ، گزارش پاتولوژی ، گزارش رادیولوژی و ریز لوازم مصرفی بیمارستان همراه با فاکتور پروتز مصرفی ممهور به مهر پزشک جراح و اتاق عمل .
تـذکر :
ý چنانچه بیمار در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد بیمه گر اولیه بستری شده باشد ابتدا باید کلیه مدارک مندرج در بند ۵ را به سازمان بیمه گراولیه تحویل و سپس فتوکپی برابر با اصل مدارک فوق را به انضمام فتوکپی چک بیمه گر اولیه به بیمه دانا ارائه نمائید .

۲۱ Comments on “بیمـه درمـان تکمیلـی”

 • amin wrote on ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۸:۱۰

  لطفادرموردعمل جراحی تنگی مقعد پسر ۸ماهه ام توضیح دهید چگونه میتوانم بودن پرداخت پول مستقیما بیمه بابیمارستان تسوه کند چون توان پرداخت این پول راندارم من کارمند اداره برق کرمان هستم که بیمه تکمیلی دانادادم

 • مسعود عجمی wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۲۶

  با عرض سلام
  لطفا قبل از عمل جراحی از شعب پرداخت خسارت لیست بیمارستانهای تحت قرار داد را بررسی نموده و برای نزدیکترین بیمارستان به محل زندگی نامه معرفی بگیرید.و دیگر نیاز به تسویه از جانب بیمار نخواهد بود
  ان شاالله که حال فرزندتان خوب بشه.

 • amin wrote on ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۸:۱۱

  ممنون

 • مسعود عجمی wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۲۷

  خواهش میکنم

 • حسین wrote on ۳ مهر, ۱۳۹۴, ۱۶:۳۶

  سلام … بنده چشم هام آستیگمات هست یکی ۲٫۵ یکی ۱٫۵ آیا لیزیک بکنم بیمه هزینش رو میده بیمه تکمیلی بیمه دانا هستم

 • مسعود عجمی wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۴, ۱۶:۳۰

  با عرض سلام
  بله با توجه به سقف قرار دا پرداخت میشود.فقط قبل از عمل میبایست با پزشک معتمد مراجعه نمایید.
  با تشکر

 • الهام wrote on ۱۴ دی, ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰

  سلام من بیمه تکمیلی بیمه دانا هستم
  میخواستم ببینم شامل دندانپزشکی هم میشه؟؟؟ و اینکه باید چطوری از تعرفه ها و..مطلع شوم
  ممنون

 • مسعود عجمی wrote on ۹ آذر, ۱۳۹۶, ۹:۳۸

  با عرض سلام بله شرکت بیمه دانا خدمات دندانپزشکی رو بسته به درخواست بیمه گذار در اختیار قرار میده و شما بایستی به ادرس:http://www.dana-insurance.com/EstelamDarmanمراجعه و با کد ملی وارد سیستم شوید و تعهدات بیمه ای خودتون رو چک بفرمایید.با تشکر از شما

 • هاجر wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵, ۲۰:۱۸

  سلام جراحی استخوان انگشت پا دارم با بیمارستان خصوصی طرف قرار داد عمل م اونجا انجام میشه. آیا هزینه اش رو بیمه دانا قبول میکنه

 • مسعود عجمی wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴

  با سلام پاسخ به ایمیل شما ارسال گردید

 • مسعود عجمی wrote on ۹ آذر, ۱۳۹۶, ۹:۴۰

  با سلام لطفا در همین سایت لیست بیمارستانهای تحت قرارداد رو چک بفرمایید در صورت بودن با یک معرفی از سوی شرکت بستری و هزینه ها رو تا سقف تعهد پرداخت می کند و در غیر این شما پس از تصویه حساب از بیمارستان با ارایه مدارک بیمارستانی هزینه رو دریافت میکنید.

 • رها wrote on ۲۱ تیر, ۱۳۹۵, ۱۶:۴۰

  سلام . من بیمه تکمیلی دانا هستم آیا دندونپزشکی هم شامل بیمه میشه؟!!

 • مسعود عجمی wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۳:۱۹

  با عرض سلام
  جهت دیدن تعهدات قرار داد به پورتال بیمه دانا مراجعه و به قسمت دانایار رفته و استعلام بیمه درمان رو انتخاب فرمایید
  سپس با وارد نمودن کد ملی و شماره شناسنامه از تعهدات قراردادتون مطلع خواهید شد
  شادو سالم و پیروز باشین

 • علی حضرتی آشتیانی wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۶:۰۰

  سلام بنده پدرم را بیمه تکمیلی دانا کرده و کارت طلایی هم داره میخواهیم پدرم را در بیمارستان مهراد که ظاهرا طرف قرارداد دانا نیست عمل کنیم. جراحی تنگی کانال نخاع و دیسک گردن. باید چه کنم که اولش پول زیاد می خواهند و نداریم بدهیم

 • مسعود عجمی wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۶

  با سلام دوست عزیز
  لطفا به شعبه پرداخت خسارت مراجعه کنید و با پزشک معتمد سازمان که مستقر هستند مشورت کنید.
  قطعا راهی خواهد بود که خدمتتان ارائه خواهد شد.
  هر چند مرسوم هست پس از ارائه فاکتور و ترخیص ازبیمارستان مبالغ پرداختی شما به بیمارستان پس از محاسبه طبق تعرفه پرداخت میشود.
  آرزو بهبودی و سلامت برای پدر گرامیتون دارم.

 • مرجان wrote on ۵ آذر, ۱۳۹۵, ۱۵:۰۳

  سلام
  من قرار عمل لاپاراسکوپی برای خارج کردن فیبرومم داشته باشم
  اگه بیمارستان خصوصی طرف قرداد عمل بشم, دستمزد پزشک خارج از تعهد بیمه هست یا نه؟؟

 • مسعود عجمی wrote on ۲۴ آذر, ۱۳۹۵, ۹:۵۷

  با عرض سلام
  شرکت بیمه با توجه به قرارداد منعقد شده هزینه ها را پرداخت می نماید.پیشنهاد میگردد با پزشک معتمد شرکت مشورت نمایید.

 • دانشمند wrote on ۱۴ آبان, ۱۳۹۶, ۶:۵۸

  با سلام ما تعدادی فرهنگی هستیم که با توجه به خدمات ضعیف بیمه آتیه سازان حافظ تصمیم داریم از آنجا انصراف بدیم و بریم سراغ یک بیمه معتبر لطفا بفرمایید شرایط عقد قرارداد و خدمات بیمه تکمیلی دانا برای ما فرهنگیان امکان پذیر هست یا نه . اگر هست باید چکار کنیم . حداقل ۵۰ همکار فرهنگی امادگی این کار را دارند . لطفا به ایمیل بالا یا همین صفحه اطلاع بدین . ممنون خواهم شد اگه سریعتر پاسخ بدین . ارادتمند . دانشمند

 • مسعود عجمی wrote on ۹ آذر, ۱۳۹۶, ۹:۴۸

  با عرض سلام لطفا جهت راهنمایی با شماره زیر تماس بگیرین
  ۰۹۱۰۵۱۴۳۳۱۰

 • علیزاده wrote on ۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۹

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم ک بیمه تکمیلی دانا هزینه عمل ناهنجاری فک رو پرداخت میکنه ؟مثلا د بیمارستان فرمانیه تهران ک طرف قرارداد هستن

 • مسعود عجمی wrote on ۹ آذر, ۱۳۹۶, ۹:۴۷

  با عرض سلام لطفا از شماره های زیر راهنمایی بگیرین.متشکرم
  ۴۴۰۷۴۰۱۰-۴۴۰۸۹۱۹۹
  مجتمع خدمات بیمه ای آیت اله کاشانی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 بیمه دانا. محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی توسط هینگ . آی آر